CZEŚĆ!

Cieszę się, że tu jesteś i chcesz mnie poznać :)

moje-zdjecie

Jestem Agata. Mieszkam we Wrocławiu razem z moim ukochanym Krzysiem, dwoma cudownymi kotami i puchatymi szynszylami. Uwielbiam naturę i cenię sobie spokój ducha, więc od kiedy pamiętam marzę o domku w samym sercu lasu. Marzenie to zaczynam powoli spełniać, a perspektywa filiżanki porannej kawy wypitej na schodach oświetlonych wschodzącym słońcem napawa mnie bezbrzeżnym szczęściem. Największą inspiracją w pracy jest dla mnie natura - rośliny, rosa pokrywająca trawę o poranku, światło przedzierające się przez korony drzew i miękko kładące na leśnym mchu.

Moje inspiracje

Fascynuje mnie też Księżyc i jego wpływ na nasze życie, a także ludzie i ich historie. Odpoczywam i relaksuję się czytając książki (głównie fantasy i kryminały) w moim cudownym hamaku. Już w dzieciństwie moje serce ukradł Harry Potter, a chwilę po nim Władca Pierścieni i do tych powieści wracam bardzo często. Myślę, że fascynacja niezwykłym światem Hogwartu i hipnotyzujące opisy Śródziemia miały niebagatelny wpływ na moją fotografię, w której magia zawsze gra pierwsze skrzypce.

pani-fotograf-i-krzys

O mojej fotografii

Fotografuję już około czternastu lat, czyli połowę mojego życia. Niesamowite, prawda? Od kiedy pierwszy raz wzięłam do ręki aparat i nacisnęłam migawkę wiedziałam, że znalazłam coś, czym chcę się zajmować. Odkrycie własnego stylu zajęło mi bardzo dużo czasu - kręta droga prowadziła od amatorskich sesji w parku, przez fotografowanie każdego zakamarka własnego ogródka, aż po inspiracje kadrami z filmów i fascynacje zdjęciami moich fotograficznych mistrzów.

W końcu odnalazłam to, co dla mnie w fotografii jest najważniejsze - emocje i uczucia. Staram się zatrzymać w kadrach najbardziej ulotne momenty, uwiecznić drobne gesty, pokazać ludzką wrażliwość i siłę. Każda sesja jest dla mnie okazją do spotkania z człowiekiem i jego wyjątkową historią. Subtelne snucie opowieści o emocjach umożliwia mi serce i intuicja - bez nich nie byłoby mojej fotografii.

Miłe wspomienia z przeszłości

Kilka faktów o mnie

  • 1. Kocham muzykę. Przez dwanaście lat uczyłam się gry na pianinie, jednak wielkim sentymentem darzę wiolonczelę i na niej chciałabym kiedyś grać.
  • 2. Uwielbiam podróże. Jedną z moich największych wypraw była pięciotygodniowa podróż po Chinach, którą do teraz uważam za nieziemsko ekscytującą przygodę.
  • 3. Jestem leworęczna.
  • 4. Spędziłam rok w Paryżu pracując jako Au Pair.
  • 5. Z wykształcenia jestem filolożką francuską.
  • 6. Moim ulubionym filmem jest „Amelia” - to dzięki niemu pokochałam język francuski🙂
  • 7. Kiedy byłam mała, chciałam pracować w FBI, a przy okazji zostać archeologiem.
  • 8. Uwielbiam chodzić po lumpeksach i buszować tam w poszukiwaniu skarbów (nie tylko ubraniowych).
  • 9. Kiedy potrzebuję ciszy, uciekam do lasu. Najlepiej z hamakiem pod pachą!
  • 10. Jestem wielką fanką czekolady, szczególnie czekoladowych gwiazdek i lodów Snickersów.